Češi vs Poláci-Kdo dostane Ewu?

22. prosince 2008 v 21:15 | Monika |  Články

Češi a Poláci se hádají o Ewu Farnou

Ewa FarnaKliknutím fotografii zvětšíte Komu patří víc? Nám, nebo vám? To je diskuze, která se momentálně rozpoutala na stránkách mladé rockové zpěvačky Ewy Farne mezi českými a polskými fanoušky. Ewa bydlí ve vesnici Vendryně u Třince patřící mezi nejstarší osady v regionu východního Slezska. Rodiče má Poláky, sama se narodila v Třinci. Polsky umí stejně dobře jako česky i proto, že navštěvuje polskou školu.19. 11. 2007 11:08 - PRAHA/VARŠAVA

Svoje první kroky ke slávě udělala Ewa Farna také na polském území, když se zúčastnila soutěže Šance na úspěch podobné našim bývalým Rozjezdům pro hvězdy. Pak už ale bodovala v Česku. Objev roku Českého slavíka 2006, Objev rocku časopisu Rock&pop, Objev roku hudební televizní stanice Óčko nebo Nejlepší zpěvačka v dětské anketě Jetix Awards, v níž trumfla loňskou vítězku Anetu Langerovou.
V letošní soutěži Český slavík je zatím v první osmičce, což je už teď úspěch. Sečteno a podtrženo 5:1 pro české fanoušky. A to není řeč o jejím hostování na koncertním turné devítinásobné Zlaté slavice Lucie Bílé, na kterém sbírá velké zkušenosti.

Poláci Ewu rozmazlují

Poláci ovšem cítí svoji příležitost. Ewa u nich právě vydala své debutové album Měls mě vůbec rád. Je samozřejmě nazpívané v polštině a má název Sam na sam. Farna se tak mimochodem stává v historii první zpěvačkou, která expanduje do zahraničí s plnohodnotnou deskou.
A Poláci si mladé zpěvačky patřičně považují. O víkendu pro ni například poslali komfortně vybavené auto jedné z největších polských hvězd, zpěvačky Kayah, aby si ji dovezli za hranice. Ewa cestovala tentokrát z Prahy, vrátila se sem totiž z koncertu v Ústí nad Labem a doprovod jí dělal její objevitel a producent Lešek Wronka.
V Polsku ji čekalo studio jedné z tamních největších soukromých televizí TVN a živé interview. Pro fanoušky je připraven ještě jeden bonbónek - medailon z Ewina života, v němž poprvé uvidí vedle základní školy, kulturního domu či její oblíbené pizzerie i dům rodiny Farných. Polský štáb je mimochodem první, kdo nahlédl zblízka do zpěvaččina soukromí. Poláci tak šlapou Čechům na paty a stahují skóre na 5:4.

Farna: jsem vás všech

Češi ale znovu trumfují. Z Polska totiž zpěvačka spěchala na další živé vysílání oblíbeného pořadu Noc s Andělem. Aby ho stihla, musela tentokrát zvolit leteckou dopravu. Ve studiu si pak od půlnoci do jedné povídala spolu s moderátorem Pavlem Andělem.
A co na boj dvou táborů fanoušků říká Ewa? Jednoduše vzkazuje: "Jsem vás všech." Polsko i Česko se každopádně může těšit na její koncerty, Česko pak na koncertní turné, které vypukne přibližně v polovině dubna příštího roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama